0523-757-966
© כל הזכויות שמורות לסיגל לזרוביץ - יעוץ, אימון, ניהול והדרכה - איתך בדרך לשינוי והתפתחות, ת.ד. 7494, חיפה, 31074 | טל': 0523-757966 | דוא"ל: sigal.coach@gmail.com
ניתן לפרסם, לשכפל, להעתיק, להקליט ולהעביר לכל אחד, בכל צורה שהיא ובלבד שהמאמר ישאר שלם כולל הקרדיט לכותבת המקורית בסוף המאמר – ושיהיה בהצלחה ובהנאה


תכנית פעולה למציאת עבודה - ת'כלס לעבודה :)

תקופה ללא עבודה מכילה לעתים הרבה רגשות של כעס, אי וודאות, ייאוש, בלבול ודאגה.

כדאי לנצל את פסק הזמן הזה להסתגלות, הכנה והתארגנות לאחר תקופת עומס ומתח. הרי המעסיק הבא שלך ירצה עובד רגוע ולא ממורמר ועצבני. נצלו את הזמן לבחינת ההזדמנות והרצונות שלכם, אולי תרצו לעסוק בתחום אחר, חשבו מה מתאים לכם. אולי זהו זמן מתאים ללימודים ? אולי תרצה להיות עצמאי ? אולי חלמת לעשות משהו ועד היום לא עשית וזו ההזדמנות לשינוי ?

רק לאחר שתתמקד ויתבהרו רצונותיך ותהיה לך מטרה תוכל להתחיל לחפש עבודה. ובהתאם למטרה זו לעדכן את קורות חייך.

עליך לבנות תכנית עבודה מסודרת, רשום כל משרה שאתה פונה אליה ועם מי דיברת, מה סוכם ומתי להתקשר שוב.

בתחומים מסוימים לא פשוט למצוא עבודה, במקצועות ייחודיים אין מספיק היצע. לכן חשוב מאוד להיעזר בקשרים אישיים, לקבל הצעות ורעיונות, ולנסות להיפגש עם אנשים העוסקים בתחום המעניין אותך ניתן להיעזר גם בחברות השמה שלעתים יש להן מישרות שלא פורסמו עדיין.

במידה ואתה שולח קורות חיים ולא מזמינים אותך לראיון, כדאי לבדוק האם קורות חייך מנוסחים כנדרש ולשדרגן כך שתוכל לשווק את עצמך בצורה האופטימלית ביותר. במידה ומזמינים אותך לריאיון אך אינך מתקבל לעבודה, חשוב מאוד לבחון את הדרך בה אתה מביא את עצמך בריאיון, יש אפשרויות שונות לכך שאינך מצליח לעבור בהן ולכולן יש פתרון ומתן מענה הולם. תוכלו גם לראות טיפים נוספים במאמר "איך לעבור ראיון עבודה בהצלחה".

בתקופה בה אתה מובטל חשוב במיוחד שתכין לך לוח זמנים יומי. למצוא עבודה זו עבודה ואתה צריך להקדיש לכך את מרבית יומך, שיחות עם משרדי ההשמה, הכנת קורות חיים מותאמים לכל מישרה בנפרד, חיפוש באינטרנט ועוד. בנוסף, חשוב להקדיש זמן גם לפעילות פנאי, התנדבות ולמשפחה אשר יתנו לך תחושת עשייה וסיפוק.

כדאי להגדיר את חזונכם - דהיינו איך לדעתכם נראה עולמכם האופטימלי בתחום התעסוקה. תכינו רשימת יעדים ומטרות כתובה ומוגדרת בצורה מדויקת כולל המועדים שבו תתחייבו להשיג את היעד. כולל למי ומתי פונים, חברים, משפחה ועזרה מקצועית. 
עברו את המחסומים ("לא נעים לי לפנות ולבקש עזרה") והתמקדו במטרות שלכם והתמידו בעשייה.

רבים ממחפשי העבודה מספרים על תקופה שבה הם מחפשים מדי פעם באינטרנט עבודה ושולחים קו"ח אך לא מוצאים.
 
הנה כמה טיפים ועצות לתחילת הדרך:

* היו אקטיביים בחיפוש העבודה - רק פעולה תביא לעבודה, עליכם להקדיש לכך את מיטב זמנכם - מישרה מלאה ++ 

* נצלו קשרים אישיים אל תהססו לבקש עצה וסיוע מחברים ומקרובים - אין מדובר בבקשת טובה ! זכרו "אין הביישן למד" ואנשים שמתביישים להיעזר נותנים לאחר את העבודה :)

* הציגו בקו"ח / בריאיון את הצלחותיכם והישגיכם - זה לא נחשב שוויץ ! הכל תלוי איך מציגים זאת.

* התחילו לחפש לפני שאתם מסיימים בעבודה / בתקופת האבטלה - ניהול קריירה נכון יביא אותכם להצלחה.

* השתדלו לא להתעכב בשליחת קו"ח או בפניה למישרה פנויה - אל תחכו שמתחריכם ישיגו אותכם ! זה לא אומר שלא תעברו על קו"ח כמה פעמים ותקפידו שהם יהיו מעולים...

* שלחו קו"ח נכונים - כתבו את הקו"ח בצורה נכונה, תנו לקורא את הדברים החשובים ביותר שהוא צריך לדעת עליכם. אל תתישו את המראיין עם נתונים שאינם רלוונטיים. אם קו"ח לא יהיו כתובים נכון לא יזמינו אתכם לריאיון עבודה. במידה ורק עד 5% מהמקומות ששלחתם אליהם קו"ח חזרו אליכם, סימן שיש צורך בתיקון הקו"ח שלכם.

* בואו מוכנים לריאיון - בזמן, עם כל הפרטים על מקום העבודה החדש, כבדו את המראיין, היו נחמדים ואל תלחצו לקבל תשובה מיידית, זה עלול לפגוע בסיכויי ההצלחה שלכם. 

* מעגל - לעולם לא תדעו מתי תפגשו שוב את מעסיקכם הקודם, תמיד כדאי להיפרד יפה (אפרופו גם אל תשמיצו את מעסיקכם הקודם גם אם גררו אותך לנושא כזה).

* השתמשו בכמה שיותר מקורות לחיפוש עבודה, בדקו את כל האפשרויות כולל לשכת התעסוקה וחב' השמה - יש כאלו שפוסלים מראש לפני שמנסים, ולעולם אי אפשר לדעת.

* אין צורך למסור שמות ממליצים אם לא התבקשתם, כאשר תתבקשו אנא בקשו אישור הממליצים קודם לכן. 

* אם אתם ממלאים טופס של נתונים אישיים למקום העבודה או שאלון מועמדות אנא שימו לב להוראות והחזירו את הטופס מלא, נקי ומסודר. טופס זה מהווה כרטיס הביקור והרושם הראשוני של המראיינים מכם - חשוב שתמלאו אותו בהתאם. 

* כשאתם מתקשרים למעסיקים פוטנציאלים הצטיידו בכלי כתיבה ונייר, אולי תקבלו מידע שיקדם אותכם בחיפושכם. 

* בתקופה בה אתם מחפשים עבודה כדאי לשקול אפשרות של עבודה בהתנדבות או עבודה זמנית לעתים אלו יוצרים הזדמנויות לקשרים.

התמדה - לא להישבר באמצע התהליך.  

והכי חשוב זכרו שהמטרה שלכם היא לנסות למצוא עבודה, את המטרה הזו יהיה לכם יותר קל להשיג...מלהשיג עבודה ! 

זה ממש על קצה המזלג, רוצים לקבל יותר פרטים ? 

אתם מוזמנים ליצור קשר ולתאם פגישת היכרות ללא התחייבות וללא תשלום. ייעוץ ואימון אישי מונעים טעויות ויוצרים תוצאות.