0523-757-966
© כל הזכויות שמורות לסיגל לזרוביץ - יעוץ, אימון, ניהול והדרכה - איתך בדרך לשינוי והתפתחות, ת.ד. 7494, חיפה, 31074 | טל': 0523-757966 | דוא"ל: sigal.coach@gmail.com
ניתן לפרסם, לשכפל, להעתיק, להקליט ולהעביר לכל אחד, בכל צורה שהיא ובלבד שהמאמר ישאר שלם כולל הקרדיט לכותבת המקורית בסוף המאמר – ושיהיה בהצלחה ובהנאהסיפורו של ​זרע קטן...

איש עסקים מצליח התקרב לגיל הפרישה וידע שהגיע הזמן לבחירת היורש שינהל אחריו את העסק. במקום לבחור באחד המנהלים הבכירים שתחתיו או להוריש את העסק לילדיו, החליט לעשות משהו שונה, וזימן את המנהלים הצעירים בחברה לשיחה: "הגיע זמני לפרוש ולבחור במקומי את המנכ"ל הבא", אמר להם; "החלטתי לבחור באחד מכם!" המנהלים הצעירים היו המומים, אך נדמה היה כי הבוס רציני.

"אני עומד לתת לכל אחד מכם זרע מיוחד מאוד. עליכם לשתול אותו, להשקות אותו ולחזור לכאן בעוד שנה עם מה שהצלחתם לגדל ממנו. אני אבחן את מה שגידלתם ועל סמך מידת הצלחתכם אבחר את המנכ"ל הבא".

דן, אחד המנהלים הצעירים שנכח בחדר, מיהר לחזור הביתה בהתרגשות ולספר לאשתו את הסיפור. היא עזרה לו לבחור עציץ, לדשן את האדמה ולטמון את הזרע. בכל יום השקה דן וציפה לראות את הזרע נובט, אבל לשוא. לאחר כשלושה שבועות שמע את שאר המנהלים מדברים על הזרעים שלהם שהתחילו לצמוח, אך הצמח שלו לא גדל. ארבעה שבועות, חמישה שבועות חלפו ועדיין - שום דבר. הוא חש כישלון.

חצי שנה עברה ודן ידע שהוא פשוט הרג את הזרע.

בעת ששאר המנהלים התרברבו בצמחים הגבוהים והיפים שגידלו, דן שתק. הוא לא סיפר דבר לחבריו וקיווה בשקט כי נס יקרה והזרע יגדל לפתע. בכל יום הקפיד להשקות ולדשן את האדמה, הוא כל כך רצה שזה יצליח.

בתום השנה, הוזמנו כל המנהלים הצעירים לחדרו של המנכ"ל.

דן אמר לאשתו כי אינו מתכוון לקחת עציץ ריק, אך היא יעצה לו לשמור על כנות. הוא חש בחילה וידע כי זה עתיד להיות הרגע המביך בחייו, אבל ידע גם כי אשתו צודקת. לכן הביא את העציץ הריק למשרד. כשנכנס, נדהם לראות שורת עציצים גדולים שטופחו בידי המנהלים האחרים - הם היו יפים וגבוהים במגוון צורות וגדלים. הוא הניח את העציץ שלו על הרצפה והתמקם בבושה בחלקו האחורי של החדר; חלק מעמיתיו צחקו וחלק ריחמו עליו.

כשהגיע המנכ"ל, סקר הוא את החדר ובירך את המנהלים הצעירים. "וואו, איזה עציצים יפים גידלתם!" אמר "היום, אחד מכם ימונה להיות המנכ"ל הבא!"

לפתע, הבחין המנכ"ל בדן מתחבא בקצה החדר והורה לו לגשת עם העציץ. דן היה מבוהל וחשש שהמנכ"ל יחשוב שהוא כישלון ויפטר אותו.

המנכ"ל ביקש מכל המנהלים הצעירים, מלבד דן, לשבת; הסתכל עליו בחיוך והודיע לנוכחים: "אני שמח להציג לפניכם את המנכ"ל הבא שלכם!"

דן לא האמין - הרי לא הצליח לגדל דבר. . .

"איך הוא יכול להיות המנכ"ל החדש?" התפלאו האחרים.

הסביר להם המנכ"ל: "לפני שנה נתתי לכולם זרע קטן, ביקשתי מכם לשתול ולהשקות אותו, ולחזור אלי אחרי שנה. מה שאינכם יודעים, הוא כי נתתי לכם זרעים מתים, אשר מאום לא יצמח מהם. כולכם, למעט דן, הבאתם עצים ופרחים יפים, שלא צמחו מן הזרע שקיבלתם ממני. כנראה כאשר ראיתם שהזרע שברשותכם אינו מצמיח דבר, החלפתם אותו באחר. דן היה היחיד בעל האומץ והיושרה לבוא עם הזרע האמיתי שנתתי. לכן הוא יהיה המנכ"ל הבא!"

מה אתם שותלים ? ומה אתם קוצרים ?
דעו היטב איזה זרע אתם שותלים בזה הרגע,
זה יקבע את הפירות שתקצרו בסוף.                                                                                               אהבתם ? מוזמנים לדף הפייסבוק שלי לסיפורים נוספים