0523-757-966
© כל הזכויות שמורות לסיגל לזרוביץ - יעוץ, אימון, ניהול והדרכה - איתך בדרך לשינוי והתפתחות, ת.ד. 7494, חיפה, 31074 | טל': 0523-757966 | דוא"ל: sigal.coach@gmail.com
ניתן לפרסם, לשכפל, להעתיק, להקליט ולהעביר לכל אחד, בכל צורה שהיא ובלבד שהמאמר ישאר שלם כולל הקרדיט לכותבת המקורית בסוף המאמר – ושיהיה בהצלחה ובהנאה


 
שינוי הרגלי אכילה

אנו חיים בעולם של שפע סוגי מזון, ולקראת הקיץ הקרב ובא אני שומעת עוד ועוד אנשים שמתקשים לסגל הרגלי אכילה נכונים ואינם מצליחים לשלוט על הרצון לאכול. חוסר השליטה גורם לבעיות של השמנה אבל גם לבעיות בריאותיות רבות לא עלינו, כמו מחלות לב, לחץ דם, בעיות בכלי דם, סכרת ועוד.  ורבים אינם יודעים עד כמה שינוי בתזונה ישפר את מצבם הבריאותי. 

מה יש לאימון להציע בתחום הזה ? והאם יכול לעזור בשליטה על האכילה ?

לאימון נסיון רב בעזרה במצבים שונים של חוסר שליטה כולל אכילה, כי הרי מדובר בריסון דחפים פנימיים שלנו שעלולים לפגוע בנו.  באימון האדם מגיע להבנה שהוא פוגע בעצמו, ושהוא לא אוהב את עצמו כשהוא אוכל מה שלא טוב לו. האפשרות לבטא זאת בפני אדם מקשיב, מכיל ומקצועי עוזרת לו להודות בבעיה. 

בשלב הבא, המתאמן מתחבר לרגשותיו הנלווים לחוסר השליטה כמו אשמה, כעס עצמי, בושה, בדידות, כעסים על אנשים אחרים ועוד. 

בהמשך נמצא את ההרגלים המסייעים ושימוש בכלים מעשיים שיסייעו למתאמן לעצור בעצמו, כמובן מותאמים לכל מתאמן ומתאמן כמו: לרשום את האכילה, לגייס תומכים, לפרגן לעצמך ולהנות כשמצליחים אבל לתת פרס עצמי מותאים, הגבלת שעות, מנות ובעיקר ללמוד על ההתנהגות ולשלוט בה. לעתים יש לאדם קשיים נוספים בחייו אשר גורמים לו לאכילה ללא שליטה.

חשוב לכן לבדוק מתי האכילה מהווה עבורו למשל פעילות מנחמת, האם הוא חי חיים לחוצים או אינו מרוצה מתחומי חיים שונים כדי שלא יצטרך לפנות לאכילה כפתרון מקל.