0523-757-966
© כל הזכויות שמורות לסיגל לזרוביץ - יעוץ, אימון, ניהול והדרכה - איתך בדרך לשינוי והתפתחות, ת.ד. 7494, חיפה, 31074 | טל': 0523-757966 | דוא"ל: sigal.coach@gmail.com
ניתן לפרסם, לשכפל, להעתיק, להקליט ולהעביר לכל אחד, בכל צורה שהיא ובלבד שהמאמר ישאר שלם כולל הקרדיט לכותבת המקורית בסוף המאמר – ושיהיה בהצלחה ובהנאה


איך לבחור מאמן / יועץ

תחומי היעוץ והאימון האישי (Coaching) פורחים בעולם מזה שנים רבות ולאחרונה גם בישראל. אנשים מעוניינים לחיות חיים מספקים ומשמעותיים ולשם כך משקיעים משאבים אישיים, כספיים, זמן ואנרגיה.  תהליך האימון האישי (קואצ'ינג) ממוקד במה שיש "כאן ועכשיו", בצרכים, בהעדפות ובשאיפות האישיות של כל מתאמן. זה הוא תהליך מעשי וקצר שמטרתו ליצור הטבה ממשית בחייו של המתאמן.

רבים פונים אליי ומתלבטים "איך אוכל לדעת למי לפנות, כיצד אדע שמאמן אישי מסוים הוא הטוב ביותר עבורי" ?. אם גם אתה מתלבט, אזכיר שגם בחירת עו"ד או רופא אינה בחירה פשוטה, יתר על כן יועץ ומאמן אישי. טבעי ואנושי להתלבט ולבדוק את האפשרויות השונות.

אציג להלן כמה פרמטרים וטיפים שיכולים להקל עליך בתהליך: חשוב לבדוק עם עצמך "מה ארצה לקבל מאימון" ? ובאיזה תחום ? האם שינוי קריירה ? האם שינוי בתחום הזוגי ? או הכלכלי ?  כיום, יש מבחר רחב של מאמנים המתמחים בתחומים שונים וכדאי לאתר את המאמן שמתמחה בתחום שחשוב לכם.

מותר לכם להתלבט ולכן מומלץ לגלוש באינטרנט ולקרוא פרטים על מאמנים שונים, לאחר שבחרתם 2-3 מאמנים שנראים לכם מתאימים תוכלו לבקש פגישה ראשונית (להיכרות וללא התחייבות) עם המאמן וכך תוכלו להכירו מקרוב, לבדוק ולברר עימו/ה את מידת התאמתו לכם ולשמוע:

 מהם הערכים, תפיסת העולם והאני מאמין שלו

 ההכשרה המקצועית שלו - חשוב לוודא שהמאמן בו בחרתם עבר הכשרה מקצועית בביה"ס המוסמכים לכך, חשוב שהמאמן משתייך לאיק"א איגוד ישראלי לקואוצ'ינג או ללשכת המאמנים בישראל. השתייכות לאחד מהארגונים האלה היא סימן לכך שהמאמן עבר הכשרה פורמלית ומקצועית בתחום ונושא בתארים אקדמאים מתקדמים. כמו כן, כדאי לבדוק מה עוד בהשכלתו ? האם נראה לכם שתוכלו להפיק וללמוד ממנו ? 

 מהם תחומי העיסוק שלו  - מה עשה/עושה בחייו

 מה הניסיון שלו כמאמן – כדאי גם לבחון אם למתאמן המלצות ממתאמנים קודמים

 מהי גישת/שיטת האימון לפיה הוא פועל – כיום יש גישות מגוונות למאמנים, בדקו מה מתאים לכם - 
אימון הישגי שממוקד בהישגים ותוצאות? אימון הממוקד בהוויה ובפן הרגשי – טיפולי? אימון רוחני ? עסקי? ואולי כדאי יותר אימון שמשלב הווייה (beeing) יחד עם עשייה (doing), דהיינו רגשי וגם מעשי?

 עלות האימון – חשוב לבדוק את אפשרויות התשלום גם במקרה שבו המתאמן מבטל.

 מה משך האימון (מס' פגישות, אורך כל פגישה ותדירותן) – יש מאמנים שמעדיפים להיפגש פעם בשבוע למשך שעה או שעה וחצי ויש המעדיפים להיפגש פעם בשבועיים במשך שעתיים, הבחירה היא שלך.

 מקום ואופן האימון (טלפונית / פנים אל פנים / שילוב של טלפון, מייל, פנים אל פנים), בחר את המאמן המתאים לך ביותר מבחינת שיטת העבודה. אישית אני ממליצה על מפגש אחד על אחד בתדירות קבועה, יוצר תהליך של התחייבות והתמדה, אני נוהגת ללוות את המתאמן גם באימון בטלפון ובמיילים במידת הצורך כתמיכה נוספת. חשוב לי להיות זמינה ככל האפשר.

 תיאום ציפיות – מה נדרש מהמתאמן בתהליך ומהן ציפיות שני הצדדים מהתהליך.

 אמינות וסודיות – חשוב לציין כי כל פרט של מידע שעולה באימון נשאר חסוי כולל פרטיך האישיים.

 ולפי דעתי מה שהכי חשוב הוא שמערכת היחסים שלכם תתבסס על מערכת תקשורתית פתוחה. בד"כ כבר מהפגישה הראשונה תוכלו להרגיש את מידת ההתאמה (הכימיה) ביניכם ליועץ/מאמן. כבר בפגישה זו תוכלו להרגיש עד כמה נוח לכם להיות עם המאמן, האם תוכלו להיחשף ולהיפתח עימו ? האם יצאתם אופטימיים ? האם אתם מרגישים שאתם יכולים לסמוך על המאמן ? מהם דפוסי התקשורת שלו המתאימים לך - רך ? שמיש? קשוב ? סמכותי ? נוקשה ? האם חשתם תחושת אי נוחות או שחרור ותקווה ? וכמובן שהוא נחמד אליכם :) האם הרגשתם שהמאמן הקשיב לכם ? מה תעדיפו מאמן או מאמנת ? באיזה טווח גילאים ?  לכו לפי תחושת הבטן שלכם, תתנסו ותחליטו לפי מה שאתם מרגישים ומי שמעורר בכם השראה. 

 התשלום / העלות - כמה אתה מוכן להשקיע בעצמך ? כדאי שתגדיר מהו הסכום שתוכל להקצות לתהליך שבממוצע נמשך בין 15 – 12 פגישות.  עד כמה חשובה לכם ההסמכה וההכשרה שלו, אולי אתה מוכן להסתפק בסטודנטים לאימון כדי לחסוך עלויות ? 
 
  
אחרי שתענה על הסוגיות הללו כדאי לעשות סדר עדיפויות בנושאים שהכי חשוב למצוא במאמן האישי. הרשימה שתקבל תעזור בהחלטה מי מבין המאמנים יכול באמת להיטיב ולקדםץ

כמה מילים על שיטת האימון שלי

הגישה שלי כמאמנת אישית מאופיינת בתפיסה מערכתית שמשלבת יחד את החלק הרגשי יחד עם המעשי: אני מאמינה שחשוב לקדם את הדימוי העצמי ואת תחושת המסוגלות של כל אחד. הרבה מתאמנים פונים אליי כשהם מבולבלים ולא כל כך מעריכים את עצמם. איך יהיה להם כח להתקדם, להשיג מטרות או לבצע שינוי בלי שיאמינו בעצמם?

אני נעזרת בניסיון, בידע ובארגז הכלים שרכשתי בתחומי האימון, היעוץ, החינוך, ההדרכה והניהול על מנת לתת מענה לצרכיו הייחודיים של כל מתאמן, להכיל ולכבד את הקצב האישי שלו. הניסיון שלי מלמד שלכל תהליך ישנו קצב הבשלה משלו. ברוח זו אני מאמנת נשים וגברים, מנהלים, אנשי צוות, הורים ונערים להתפתח ולהיות במיטבם. 

תחומי האימון שאני עוסקת בהם:

*
אימון אישי להתמודדות עם פרשת דרכים, מעברים ושינויים
*אימון אישי להתפתחות אישית ומקצועית
*אימון אישי למימוש עצמי, העצמה אישית, קידום מודעות עצמית ופיתוח כישורים אישיים
*אימון אישי להשגת יעדים ומטרות
*אימון אישי למציאת כיוון מקצועי
*אימון תעסוקתי
*אימון אישי לקבלת החלטות
*אימון אישי לניהול זמן
*אימון אישי לניהול תקציב אישי
*אימון אישי לסדר וארגון
*אימון אישי למנהלים בדרגים שונים
*אימון אישי לפרישה

מניסיוני, הייחודיות שלי היא לתפור את החליפה המתאימה לכם כדי שתוכלו להתמקד ולהזות את הכוחות שלכם וגם את הפחדים והחסמים שלכם כדי שתממשו את הפוטנציאל ואת מטרותיכם בחייכם.

חשוב לציין שהצלחת האימון תלויה במידת המקצועיות של המאמן, בניסיונו המקצועי למיקוד והכוונה המתאימה ביותר עבורך אל דרך ההצלחה ובמידת ההתאמה ברמה האישית בין המאמן למאומן אך בעיקר ב
מידת הנכונות וההשקעה של המאומן.

בהצלחה !

מתלבטים עדיין ורוצים לשאול שאלה נוספת, אשמח לשמוע מכם
אתם מוזמנים לפנות אליי: sigal.coach@gmail.com

 "אי אפשר ללמד אדם דבר, ניתן לעזור לו לגלות זאת מתוך עצמו", גלילאו גלילאי"

* השימוש בגוף זכר הינו לנוחיות בלבד, ועם הגברות הסליחה