0523-757-966
© כל הזכויות שמורות לסיגל לזרוביץ - יעוץ, אימון, ניהול והדרכה - איתך בדרך לשינוי והתפתחות, ת.ד. 7494, חיפה, 31074 | טל': 0523-757966 | דוא"ל: sigal.coach@gmail.com
ניתן לפרסם, לשכפל, להעתיק, להקליט ולהעביר לכל אחד, בכל צורה שהיא ובלבד שהמאמר ישאר שלם כולל הקרדיט לכותבת המקורית בסוף המאמר – ושיהיה בהצלחה ובהנאה


שאלות ותשובות
 

ברוכים הבאים,

שמחה על ההזדמנות להזמין אותך למסע היכרות אישי ומקצועי באתר. האתר מעניק מידע על מגוון ההיצע המקצועי שיש לי להציע בפניך, כארגון, עמותה וכפרטי.

מציעה תהליכי אימון וייעוץ קצרים, מובנים וממוקדי תוצאות מדידות, לפריצת גבולות והרגלי חשיבה, לשם הגעה לביצועים בזמן הקצר ביותר האפשרי !

הכלים ותהליכי הייעוץ והאימון שלי הינם תוצאתיים ומדידים וכוללים שילוב מתחומי ניהול פרויקטים שונים. התהליך יוצר בזמן קצר יחסית שיפור מהיר בתחומים שונים של ניהול - יעדים, מדדים, תכנית עבודה, בידול ברור, שיווק, ושיפור בחווית ההצלחה האישית - במוטיבציה, בבטחון המקצועי ועוד.

ובאימון העסקי - מה הארגון שלך צריך עכשיו כדי להצליח ? מה הכי חשוב לכם להעניק לעובדים בארגון ? מה הכי חשוב לכם בעבודת צוות ? איזה מנהל אתה רוצה להיות ועוד.

אתם מוזמנים לשתף אותי בלבטים ובדילמות איתם אתם מתמודדים, אני מאמינה בתמיכה ובקשר רצוף איתכם, אשמח לשמוע מכם. צרו קשר ובואו נגשים ביחד את מטרתכם בחיים. 

טבעי שתשאלו את עצמכם שאלות לגבי מהות האימון, ההדרכה והייעוץ,
אתם מוזמנים ליצור קשר ולבקש לקבל מידע ומאמרים שאני מפרסמת מדי פעם ישירות למייל שלכם, נא ציינו את התחומים המעניינים אתכם.
קריאה נעימה ובהצלחה!כאן תוכלו למצוא תשובות לשאלות נפוצות:

במידה ולא מצאתם מענה, אל תהססו, פנו אליי במסגרת האתר (דף צור קשר), במייל או בטלפון ואשמח לעזור.

מתי כדאי לפנות לאימון
לכל אחד יש מטרה, רצון, או אתגר אותם אנו שואפים להשיג, לאחרים שינוי או בעיה עימה אנו מתקשים להתמודד.
בזכות האימון תקבל דרך יעילה ללמידה איך לקבל החלטות, מטרות ולהתמודד עם בעיות ולהצליח לחיות את חייך בצורה המיטבית.
לעתים השגרה הופכת לחסם ואנו נבלעים לאיזור הנוחות המוכר והנוח אך לא תמיד הטוב ביותר עבורנו..
  .
האימון הינו הנקודה בה החלטת להצליח.

אם את/ה מתלבט/ת
האם מתאים לך אימון הנה כמה שאלות ונושאים שיעזרו לך בהחלטה:

• אני מוכן להתחייב למפגשים רציפים מדי שבוע
• אני מוכן להתמסר לאימון ולקחת על עצמי משימה שבועית
• אשתדל להיות כנה ופתוח ככל האפשר
• אני מעונין לעבוד על שינוי הרגלים במידה והם מפריעים להצלחתי
• אני מבקש לקבל אחריות על חיי
• אני מעונין לעמוד בהתחיבויות שלי כלפי עצמי
• האם יש לך לפעמים תחושה שאתה מעוניין לחיות אחרת ?
• האם היית רוצה לשנות אבל נראה לך שזה בלתי אפשרי ?
אם ענית באופן חיובי על רוב התשובות את/ה מוזמן/ת להגיע לפגישת היכרות ללא מחויבות וללא תשלום


אשר תאפשר לך לשמוע פרטים נוספים ואז להחליט,

אין לך מה להפסיד...  אבל יש לך סיכוי להתקדם לשינוי משמעותי בחייך !!!


מהו אימון אישי ?

אימון הינו תהליך המתקיים על פני מספר מפגשים ועוסק ברצון לשפר,לשנות, לקדם ולממש שאיפותך בתחום בו אתה מעונין. 
אימון אישי (coaching) מפתח מודעות עצמית, מעצים ומשפר יכולות. 

תהליך האימון הוא אינדיבידואלי ומותאם אישית לכל מתאמן . תהליך האימון כולל בד"כ שינוי תפיסתי. המטרה הראשונית של האימון היא שינוי הגישה וצורת החשיבה של המתאמן .

הנה סרטון קצר שנותן הבנה נחמדה על מהות האימון:

http://www.youtube.com/watch?v=UY75MQte4RU


מהו יעוץ ואימון תעסוקתי ?

אם אתם מחפשים עבודה ורוצים לדעת איך לעשות זאת בצורה יעילה ונכונה ולזרז את התהליך
מעוניינים בקורות חיים מקצועי כזה שאתם תהיו בולטים מול עשרות ומאות קורות חיים אחרים
חוששים מראיונות עבודה ורוצים לדעת איך לעבור ראיון בהצלחה
אם אתם מרגישים תקועים בקריירה או בעסק ו/או מתלבטים מה לעשות
אם התחלתם תפקיד חדש וזקוקים להכוונה
מתלבטים באיזה מקצוע לבחור, למי שמחפש את ייעודו ומתלבט לאיזה כיוון ללכת ללמוד / לעבוד / קריירה שניה
למי שלא קם בבוקר עם חיוך וידיעה כי הוא עושה את מה שהוא אוהב ורוצה

לכל התלבטות, שאלה או נושא בתחום הקריירה ועולם העבודה, צרו קשר, לעתים המרחק לפתרון הוא רק בפגישה אחת או שתיים..הרי "מצא עיסוק שאתה אוהב ולא תצטרך לעבוד עוד יום אחד בחייך" קונפוצויוס


מדוע דווקא איתי ? 


החזון שלי לתת לאדם / למנהל כלים מקצועיים, יצירתיים וישומיים אשר יביאו לשינוי ולצמיחה מתוך בחירה, מיקוד והתפתחות אישית ומקצועית.

הערכים והייחודיות שלי הם מקצועיות, נתינה, מעשית (פרקטית ויישומית) אחריות, השקעה, הקשבה,  יצירתיות, חדשנות, רצינות, אהבה ויושרה.

ההנאה והייעוד שלי הם לעזור לאנשים ולארגונים לגלות את ייעודם, לממש את עצמם, למצוא את דרכם הייחודית וליצור עימם את השינוי המיוחל.

מטרתי היא לעזור לך לממש את הפוטנציאל שלך כאדם או כמנהל הן ברמה האישית והן ברמה הארגונית.

יצירתיות וצבירת ידע מניעים אותי לעשייה באימון ובייעוץ ובכך מאפשרים לי לתת ולהעניק מהידע שלי לאחרים - לתת כלים שיסייעו לכם בתפקידכם ובחייכם להשגת התוצאה המירבית.

כמנטורית אני מאפשרת לתת את הנסיון והידע שרכשתי לתועלתם של אחרים, לעזור לכם להשיג את מטרותיכם. לשמחתי, אני זוכה לשמוע שמעבר להבנה המקצועית אני יוצרת מקום בטוח ואמפטי, להרגיש בטוח ולהתלבט גם עם הספקות והקשיים.

אני עדה לתהליכי שינוי משמעותיים, לצמיחה, להעצמה ולגדילה של נועציי אשמח ללוות אותך במסע שלך ולתמוך בך בכל דרך שתבחר/י.

לקבלת השראה, כלים מעשיים להתמודדות ולהתמקדות בדרך מעצימה ומרגשת, התקשרו לשאלות או לתיאום מפגש היכרות לא מחייב ובחינם !

אפשר גם לנהל שיחות של יעוץ ואימון באמצעות הטלפון.התחלתי תפקיד חדש האם אימון יכול לסייע לי ?

בעזרת האימון וייעוץ נוכל להתבונן יחדיו באפשרויות הלמידה שיעניקו לך התפקיד. תלמד מיומנות חדשות ותקבל זוית ראיה נוספת על התפקיד אשר פותח לך דלתות חדשות. האימון יקנה לך ביטחון והזדמנות ללמוד מהם החסמים שגורמים לך לפחד ויקנה לך אפשרויות לעקוף או להשתחרר מהחסמים, לגבור עליהם ולהצליח בתפקידך החדש.


למי כדאי לפנות לאימון / ייעוץ

האימון מיועד לכל מי שרוצה להחליט ולשנות את עתידו אחרת.
האימון מיועד למי שרוצה הצלחה, תוצאות, משמעות, הגשמה ועוד.  
רוב המתאמנים מגיעים לאימון בצומת מיוחדת בחייהם - לפני / סיום לימודים, התלבטות, דילמות בקריירה, קריירה שניה, משבר גיל, פיתוח עסק,
לידה, התמודדות עם לקות, וכד'.
אתה כמתאמן זקוק בעיקר למחויבות - מחויבות לחיים ולשינוי שלך, לתוצאות שאתה מעונין להשיג.


כמה זמן נמשך תהליך האימון ?

כל אימון הוא בן שעה עד שעה וחצי בד"כ למשך 10-12 מפגשים.  יש מקרים בהם ניתן לסיים תוך מספר מפגשים ספור ויש כאלו הדורשים תהליך ארוך יותר.


מה ההבדל בין אימון וטיפול פסיכולוגי?

טיפול פסיכולוגי ואימון אישי מאפיינים בסיסיים משותפים. המאמן וגם הפסיכולוג עובדים עם אנשים ששואפים לשינוי בחייהם אך יש הבדלים מהותיים בין השניים בזמניהם, ביחסים ובמטרותיהם. טיפול פסיכולוגי יישען בעיקרו על עברך ויצור בך מודעות למערכת הרגשית שלך, זהו בד"כ תהליך ארוך יותר מאימון שלעתים נמשך אף שנים. הטיפול יביא אותך להתבוננות, תובנה ועיבוד התהליכים רגשיים ונפשיים שלך. כלומר, בטיפול פסיכולוגי המטרה המרכזית היא פתרון בעיה התנהגותית או שיפור תפקוד חייו הרגשיים והנפשיים של המטופל ומתמקדת דרך ניתוח מרכיבי אישיותו. יש לציין שבטיפול פסיכולוגי הפסיכולוג הוא בעל המקצוע והמומחה.

בעוד שבאימון אישי המטרה המרכזית היא להביא את המתאמן לרמת ההצלחה הגבוהה והמתאימה לו ביותר בעבודתו ובתחומי חייו השונים (משפחתו, חבריו, שעות הפנאי שלו וכד'). באימון נבדוק בצורה ממוקדת את ערכייך, הרגלי החשיבה וההתנהגות שלך, יעדייך ומטרותייך. המאמן אינו מרפא ואינו עוסק בתרפיה או בעל הכשרה לעסוק במצבים נפשיים. אימון אישי בד"כ יותר ממוקד מהטיפול ויימשך עפ"י רוב בין 3 ח' לחצי שנה. בתהליך האימון מתמקדים בעיקר בעתיד ! נקודת המוצא של אימון היא שהמתאמן הוא המומחה לחייו ולעבודתו. האימון יכוון אותך לקחת אחריות, יוזמה, עשייה ומימוש מטרותייך והגשמת 
חזונך ! מתאמנים רבים שהרגישו "תקועים" וחיפשו דרך לשינוי בחייהם, מצאו סיוע רב באימון. לסיכום, הטיפול הפסיכולוגי והאימון חשובים ומשמעותיים – מאמינה שתבחר/י את הטוב והנכון עבורך.

מקווה שעכשיו ההבדל בין אימון וטיפול פסיכולוגי ברורים, ואם לא, בכל שאלה אני לרשותך.אני רוצה לעשות שינוי בחיים שלי אבל אני לא יודעת איך להתחיל ומאוד מפחדת שבמקום לעשות לי יותר טוב יהיה לי רק יותר רע 
ראשית ברכות מכל הלב על הרצון וההחלטה לעשות שינוי בחייך !!
כדי להתקדם למקום בו את חפצה להיות כדאי שתבדקי מהו אותו מקום (הקדישי לכך זמן ורשמי לפרטים את מה שאת רוצה שיהיה) ואז תוכלי לבנות תכנית פעולה כדי להגיע אליו ולדעת את אסטרטגית ההצלחה שלך. כמו כן, חשוב שתהיי מודעת לפחדים ולחסמים המעכבים אותך ודפוסי ההתמודדות המכשילים אותך להגיע אליו.

כדי להצליח לעשות שינוי רצוי לשאול גם מה היו התקופות הקשות בחייך ומה למדת מהם על עצמך ? אם את מזהה חסם או קושי וממשיכה לנהוג באותו דפוס התנהגות יש לבחון מה הוא מביא לך ? איך המחשבה הזו משרתת אותך ? (נותנת לך תחושת שליטה ? על איזה צורך הוא עונה ? או לאיזה תירוץ המחשבה הזו מעניקה מענה ?) ומשם אפשר לבדוק האם יש דרכים אחרות שבהן את יכולה לנהוג.

זוהי רק דוגמא ותמצית מהתהליך של אימון אישי, מדובר בתהליך אמיץ ולעתים לא פשוט אך מאוד מסייע בהתחלת שינוי של ממש. מנסיוני כמאמנת, השאלה הראשונית שאדם שרוצה שינוי צריך לשאול (בטרם יצליח לחולל את השינוי בחייו) היא על מה הוא מוכן לוותר. ככל שתחקרי את הוויתך תוכלי להבין את שנכון ומתאים לך באמת, כך גם הבחירה בדרכים לממש זאת יהיו נכונים וטובים עבורך.

חשוב לדעת שבד"כ מצליחים לעשות שינוי בצעדים קטנים אך משמעותיים, והמסר העיקרי שלי אלייך הוא אמונה, דבקות והתמדה !!

יש לכם שאלות נוספות / מעוניינים לקבל את הניוזלטר שלי, היכנסו ל"צור קשר".

אינשטיין: "בלב ליבו של הקושי שוכנת ההזדמנות"  "אי שפיות היא לעשות אותו דבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות"