0523-757-966
© כל הזכויות שמורות לסיגל לזרוביץ - יעוץ, אימון, ניהול והדרכה - איתך בדרך לשינוי והתפתחות, ת.ד. 7494, חיפה, 31074 | טל': 0523-757966 | דוא"ל: sigal.coach@gmail.com
ניתן לפרסם, לשכפל, להעתיק, להקליט ולהעביר לכל אחד, בכל צורה שהיא ובלבד שהמאמר ישאר שלם כולל הקרדיט לכותבת המקורית בסוף המאמר – ושיהיה בהצלחה ובהנאה


הדרכה, ייעוץ ואימון ניהולי

ייעוץ ואימון ניהולי / עסקי מהו ?

האמנות שבניהול עסקים וארגונים מציבה בפני מנהלים אתגרים רבים עימם עליהם להתמודד בו זמנית. בעידן המודרני הסביבה בה הם מתפקדים מאופיינת בתחרותיות בתובענות, בדינמיות ובשינויים מתמידים. בתנאים מורכבים אלו, חשוב לשים דגש על פיתוח ושיפור מיומנויות הניהול בקרב מנהלים בדרגים השונים, ולהקנות להם טכניקות וכלים שיסייעו להם להצליח טוב יותר בתפקידים. הצלחת המנהל, תביא בסופו של דבר, להצלחת העסק או הארגון.  

האימון הניהולי משמש להעצמה ולמיקסום היכולות האישיות שלך כמנהל/ת הן במסגרת גיבוש היעדים האישיים והן במסגרות אירגוניות לשיפור היכולות והתוצאות בקבוצת הניהול.

כל עסק דורש ניהול וארגון דינמי, מאתגר ומורכב. מנהל העסק נדרש לנהל צוות עובדים ולוודא כי כולם עובדים כצוות מתואם וביעילות. ניהול עסקים דורש התמחויות בתחומים שונים, בעזרת יעוץ ואימון תוכל להשלים את הידע החסר ולקבל בהתאמה מיוחדת עבורך את הנדרש - למשל בתחום השיווק: 
מיפוי מעמיק לצורכי העסק, ניתוח שוק ומתחרים, גיבוש תכנית אסטרטגית שיווקית לעסק, הקמה וניהול מועדוני לקוחות או בתחום הארגוני:  

רבים הפונים אליי באים עם קשיים בתחום ניהול ההון האנושי בעסק ואשמח לשתף אתכם בנסיון ובידע העשיר. להתאים את העובדים לתפקידים, לערוך סדר וארגון, לתת כלים בסיסיים החיוניים לכל עסק השואף להיות יעיל ורווחי. 

כל אדם צריך לנהל את חייו, הכלים בהם אני משתמשת טובים לכל אדם ה"תקוע" בפרשת דרכים, שמצפה לארגון מחשבתי, לקביעת סדרי עדיפויות ולבניית תכנית פעולה. 

לעתים פתיחת עסק ללא ידע ונסיון מקדים או מנהלים המקודמים לתפקיד ניהולי ראשון ללא כל הדרכה או הכשרה אשר תכין אותם לעולם הניהול המקצועי. ולכן נוצר פער שמעמיק עם הזמן בין אתגרי הניהול המורכבים לבין הידע והיכולות.

מקצוע הניהול הוא מקצוע מאתגר ומורכב אשר דורש ידע מגוון בתחומים רבים ממיומנות ניהול משימתיות, אישיות, ובינאישיות. יש המאמינים "שזריקה למים" היא דרך הלימוד הטובה ביותר אך להכשרה מתאימה יש יתרונות עצומים אשר מקלים את דרך כניסתו של המנהל החדש על ידי אימון ניהולי על ידי מנהל מקצועי בעל נסיון וידע מתאימים.

יעוץ, הדרכה ואימון ניהולי משלבים הדרכה של התפתחות אישית (ניהול עצמי, ניהול זמן, העצמה ושיפור הבטחון עצמי, אסרטיביות, דרך קבלת החלטות אפקטיביות, גיבוש מטרות ועוד) עם הדרכה מקצועית (לפיתוח עבודת צוות, הנעת עובדים, ניהול צוות, בניית תכניות ומעקב אחריהן ועוד תוך יישום בשטח ובניתוח והפקת לקחים. 


להלן דוגמאות לנושאים להתפתחות וצמיחה:

- בהגשמה / מימוש עצמי / בניית חזון אישי/ ארגוני – אימון למנהלים המעוניינים לתכנן ולבנות את עתידם בצורה ממוקדת.

- להגשים יעדים, מטרה ספציפית בעבודתכם, לגבש מערכת ערכים ככלי ניהולי מתוכנן וקביעת סדרי עדיפויות וחיזוק מיומנויות בחירה.

- למצוא איזון בין העבודה לחייכם האישיים.

- למצוא עבודה חדשה / להתקדם במקום העבודה שלכם – כל אחד נתקל במכשולים בתפקיד ומעונין לשפר ולפתח מיומנויות אישיות או
  איך לפעול כדי למצוא עבודה חדשה - 
התחלת  תפקיד חדש ואתה מלא חששות ? בעזרת האימון וייעוץ נוכל להתבונן יחדיו באפשרויות  
  הלמידה שיעניקו לך התפקיד. תלמד מיומנות חדשות ותקבל זוית ראיה נוספת על התפקיד. זו ההזדמנות ללמוד מהם החסמים שגורמים
  לך לפחד ולהכיר את האפשרויות לעקוף או להשתחרר מהחסמים, לגבור עליהם ולהצליח בתפקידך החדש.

- לנהל בצורה טובה יותר את עובדיך.

- לבנות יכולת ניהול במצבי לחץ, כזו שרואה בכל משבר גם הזדמנות ומציאת הדרך להתמודד לחץ ותחרות

- מעונין לפתוח עסק חדש ורוצים לדעת איך להתחיל בצורה הנכונה והאפקטיבית ביותר.

- לנהל את זמנך בצורה אפקטיבית ויעילה.

- לקבל יותר תפוקה מהעובדים.

- להכין תכנית עבודה הכוללת מטרות ויעדים – לשיפור ולשינוי תהליכים כדי לגרום עליה ברווחים ולהוביל את הארגון/העסק לדרך חדשה.

- למצוא את הכלים המתאימים לכם לניהול.

שימוש בייעוץ ובאימון הינם כלי עבודה אפקטיבים ויצירתים בתהליכי ניהול, מימוש יעדים, קבלת החלטות, מצבי שינוי או משבר. כיועצת ומאמנת מתפקידי לזהות את היכולות והחוזקות של המנהלים או הצוותים המשתתפים בתהליך, ולהאיר את הגורמים המגבילים את כושר הניהול, שיקול הדעת ויכולת המנהיגות שלהם.

יש לציין כי אין צורך בידע בתחום הספציפי של ארגונכם או חברתכם כי יעוץ אימוני דן בגורמים שמעכבים ומשבשים את הטיפול והפעילות המקצועיים. המיקוד הינו בזיהוי ובהגדרת היעדים האישיים של המנהל ושילובם ביעדי החברה. התהליך
 מלמד ומעצים וההבנה של תנועה תוך שינוי וחקירה מתמדת.

האימון הניהולי יוצר התאמה מיטבית לתפקיד הניהולי שלך למסגרת הארגונית בה את/ה עובד/ת וכן לצרכים והמניעים שלך שיביאו אותך להצלחה מירבית.

האימון הניהולי עוסק גם ביצירת האיזון בין קריירה-משפחה-פנאי כדי לצמצם את התסכולים הנוצרים לעתים ובכך להעצים ולהצמיח את הסיפוק האישי וההצלחה בכל תחומי החיים.

חשוב לציין כי היעוץ האימוני נבנה בכל פעם מחדש מול כל מנהל באופן אישי ומותאם לצרכים הספציפיים של המנהל וארגונו, אין מודל קבוע. באימון תפגוש את הפער בין המצוי לרצוי בחייך המקצועיים וכך תוכל לבנות את יעדיך  ואת מערכות היחסים שאתה בונה מסביבך.

יעוץ ואימון ניהולי חיוניים לכל העוסק בניהול. גם אם ניחנתם בתכונות מנהיגות מולדת, כל העוסק בקבלת החלטות זקוק מעבר לידע ולהשכלה לרכוש כלים ייעודים וגמישים אשר יסייעו בקבלת החלטות נבונות שקולות ומבוססות.  כל שעת אימון ואימון תורמת יותר משעות רבות של קריאת ספרים וקורסים כי נתפרת כחליפה המתאימה במיוחד לכם ותורמת להתקדמות האישית שלכם.  

כםי שבקינגהם מרכוס מציין בספרו "הדבר היחיד שצריך לדעת" ע"ס מחקרים רבים שערך, התכונה החשובה למנהלים/מנהיגים היא בהירות. באימון הניהולי נוכל לעבוד על הבהרת המסרים שלך בצורה ממוקדת וברורה, ניהול עובדיך בעזרת מדדים כך שהם יודעים בדיוק מה הם צריכים לעשות כך שיתפקדו טוב יותר, תפוקתם תעלה וכמובן התוצאות העסקיות/ארגוניות שלכם יצמחו בהתאמה.

הצורך בבהירות ובמיקוד מקבל משנה תוקף כשמדובר באסטרטגיה. כפי שראינו, קל מאוד לאבד את המיקוד האסטרטגי. לכן, אם אתם רוצים להוביל מהלך אסטרטגי מוצלח בארגון שלכם, עליכם להתנהג כמנהיגים אפקטיביים. אתם חייבים ללמוד להתמקד, ללמוד להעביר מסרים ברורים ונחרצים. רק אם כולם, בארגון ומחוצה לו, יבינו מה בדיוק תחום פעילות שלכם, מה מדיניות התמחור שלכם ומי בדיוק הלקוח שלכם, תוכלו ליצור בידול משמעותי ויתרון תחרותי בר-קיימא.

 
ובנימה אישית, הגעתי לאימון אישי כלל ויעוץ ואימון למנהלים בפרט לאחר קריירה ניהולית של מעל לעשרים שנה במגוון תחומים עסקיים ובמגזר השלישי.  יעוץ, הדרכה ואימון ניהולי אישי יאפשרו לכם ללמוד ניהול תוך כדי עבודה ועשייה.

מוזמנים לעיין ולהנות מכתבות והרצאות בנושאים שונים בתחומי הניהול בדף הקישורים ומאמרים.


 
מזמינה אתכם להכנס ל"צור קשר" דרך האתר / טלפון / באימייל. אשמח לפרט ולספר יותר על עצמי, על אימון מנהלים בכלל, ועל הדרכה, ייעוץ ואימון אישי למנהלים בתחילת דרכם בפרט.